Az olajárrobbanás (Az olajválság és a globalizálódás kezdete) (Történelem)

2020.02.26

A fejlett országok a nagy gazdasági növekedés idején egyre több kőolajat és földgázt használtak fel. A megnövekedett keresletet csak behozatallal lehetett kielégíteni. A készletek nagy részével ugyanis az arab államok rendelkeztek. Ez pedig sebezhetővé tette a nyugati gazdaságokat.

1973-ban a kitermelők a többszörösére emelték a kőolaj árát. Ezzel közvetlenül az arab-izraeli háborúk miatt álltak bosszút. Ennek következtében az üzemanyag ára magasra szökött,és korlátozni kellett az autósok benzinvásárlását. Az egész világon gazdasági válság alakult ki.

A válságból kivezető utat a takarékosság és a gazdasági szerkezetváltás jelentette. Új energiaforrásokat igyekeztek felhasználni,például szélerőműveket építettek. Azok az iparágak futottak fel,amelyeknek kevés energiára és nyersanyagra volt szükségük. Így rohamosan fejlődött például a számítástechnikai ipar. A legfontosabb következmény azonban az volt,hogy a vállalatok átszervezték a termelést. A gyártási folyamatot részekre bontották, és minden elemet ott állítottak elő,ahol az a leggazdaságosabb volt. A válságot ezekkel a lépésekkel végül sikerült megoldani.

Angol:Developed countries used more and more oil and natural gas at a time of high economic growth. The increased demand could only be met by imports. Most of the stocks were held by the Arab states. This made Western economies vulnerable.

In 1973, oil producers multiplied the price of oil. This led to revenge directly on the Arab-Israeli wars. As a result, fuel prices soared and motorists' purchase of gasoline had to be restricted. An economic crisis has arisen throughout the world.

Austerity and economic restructuring were the way out of the crisis. They sought to use new energy sources, such as wind farms. Industries that needed little energy and raw materials had flourished. For example, the computer industry has developed rapidly. However, the most important consequence was that the companies reorganized their production. The manufacturing process was split up and every element was produced where it was most economical. These steps were finally taken to resolve the crisis.


Láttad már?/Have you seen?

Ezt a lapot nem bírod kijelölni és a jobb klikk nem ér semmit! Másolat miatt!

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el